Letos je Dan vrtca v  Grajskem parku zaradi slabega vremena žal odpadel.  Zaradi teme in načrtovanih zunanjih aktivnosti, ga nismo mogli prestaviti v telovadnico, saj bi izgubil pomen in namen. Na njem smo  želeli pokazati, kaj se je skozi celo šolsko leto dogajalo v gozdnih igralnicah. Tema  letošnje razvojne naloge je bila  namreč

 » V GOZDU RASTEM, SE IGRAM.«.

Vse skupine našega vrtca so vse leto pridno zahajale v gozd, ki je zakladnica znanj, izzivov in pozitivnih vibracij za nas in naše malčke. Dejavnosti v sklopu gozdne pedagogike na neprisiljen način  stimulirajo pozitivna čustva, samopodobo in motorični razvoj otrok.

Skozi pedagoški proces je tako nastalo mnogo didaktičnega materiala in unikatne GOZDNE KNJIGE oddelkov, kjer so vzgojiteljice zbirale gozdne utrinke.

Po enotah so strokovne delavke uredile prekrasne  »GOZDNE RAZSTAVE«, ki bodo na ogled do konec junija.

Razstave vseh treh enot in vsebine gozdnih knjig pa si lahko ogledate na filmčku v priloženem linku.

https://video.arnes.si/watch/y4gvfk17t5gl

Ker se zavedamo pozitivnih učinkov gozda za  razvoj naših najmlajših, ostajajo gozdna pedagogika in gozdne igralnice stalnica in trajnostni vidik našega vrtca tudi v prihodnje.

 

Zapisala:

Valentina Slemnik